Hogyan nyaraljanak biztonságosan kütyüink is?
Sokan a nyaralás alatt is aktívan használják a számítástechnikai eszközeiket. Van, amikor ez veszélyes is lehet, néhány hasznos tanács, hogy a nyílt Wi-Fi hálózatokon végzett műveletek ne ártsanak a készülékeknek és az adatoknak.
Szakemberek azt ajánlják, mielőtt elindulunk, készítsünk biztonsági mentést az adatainkról, jó megoldás, ha külső tárolóra helyezzük az információkat. A laptopon, és okostelefonon a legfrissebb operációs rendszer fusson, és alkalmazások is legyenek naprakészek. A szakértők arra is felhívják a figyelmet, nyilvános helyen ne hagyjuk „egyedül” a készülékeket. Célszerű jelszóval, kódzárral védeni a kütyüket. Ha létezik az automatikus zárolás, a minimumértéket célszerű beállítani. Lehetőleg csak megbízható internetszolgáltatást használjunk, vigyázzunk a „free WiFi” és egyéb megtévesztő jelzésű hálózatokkal.
Ha egy idegen internetes kapcsolat a kapcsolódáshoz szoftverfrissítésre kér, ne fogadjunk szót – ajánlják a technikai guruk. Olyan Wi-Fi kapcsolatot használjunk, amely WPA2 protokollal van titkosítva. Ha nyilvános Wi-Fi hálózatról jelentkezünk be a munkahelyünk rendszerébe, használjunk VPN-megoldást. Nyilvános hálózatról inkább ne bankoljunk, vásároljunk, ha muszáj, inkább a mobil adatforgalmunk terhére tegyük és készítsünk saját hotspotot. Ha vírusgyanúnk van, keressünk olyan ingyenes és telepítést nem igénylő megoldást, a vírusirtó cégeknek általában van ilyen, amellyel megtalálhatjuk és eltávolíthatjuk a kártevőket az eszközeinkről – javasolják a számítástechnikai szakemberek.
jelszó Wi-Fi kódzár WPA2 protokol
Megtekintés: 1111